Návod pre dobrovoľníka: ako sa prepojiť s neziskovkou

tím Digitálnych anjelov

Naplno si uvedomujeme aktuálnu silu digitálneho marketingu, ako aj jeho využitie v rámci propagácie neziskových organizácií. Rovnako si však uvedomujeme, že neziskové organizácie častokrát nedisponujú potrebnými zdrojmi či zručnosťami zo sveta online reklamy. A práve túto medzeru nám napomáhajú pre neziskovky vyplniť dobrovoľníci, ktorí nezištne a ochotne využívajú svoje technologické zručnosti na pomoc neziskovému sektoru.

Cesta prepojenia neziskovej organizácie a profesionála z praxe nie je jednoduchá a vyžaduje si čas, získavanie množstva potrebných informácií, ale i dôsledný proces komunikácie. S cieľom zjednodušiť a urýchliť priebeh prepojenia neziskovky s dobrovoľníkom sme túto jeseň obohatili náš portál o automatizovaný CRM systém. Vďaka nášmu novému CRMku je proces prepojenia omnoho praktickejší a pre obe strany, či už neziskové organizácie alebo ich pomocníkov – marketérov z praxe.

Ako prebieha proces prepojenia sa s neziskovou organizáciou?

1.Registrácia: používanie CRM systému Digitálnych Anjelov je potrebné odštartovať vyplnením registračného formuláru na našom webe.

2.Prihlásenie: po úspešnej registrácií do systému nastáva krok prihlásenia sa prostredníctvom registračných údajov (e-mail + heslo) v prihlasovacom formulári na webe. Následne po prihlásení sa do systému čaká na dobrovoľníka v úvode krátke inštruktážne video stručne opisujúce používanie CRMka.

3.Doplnenie informácií: prepájací systém filtruje vhodné neziskovky na základe profesijných oblastí, ktoré dobrovoľník označí v sekcii „MÔJ PROFIL“, preto je dôležité zadať všetky zručnosti, ktorými dobrovoľník disponuje.

4.Výber neziskovej organizácie: potom, ako vyplníš všetky informácie do svojho profilu, prichádza čas na výber neziskovky. Na ľavom bočnom panely je potrebné kliknúť na tlačidlo „NEZISKOVKY“. Následne sa ti zobrazí ponuka aktuálnych dopytov po pomoci, ktoré si vyfiltrované na základe tvojich zručností, ktoré si uviedol v profile. Ak ťa niektorá z požiadaviek zaujala, môžeš na ňu kliknúť a dočítať sa viac detailných informácií o možnej spolupráci.

5.Začiatok spolupráce: ak sa rozhodneš pre výber požiadavky zo zoznamu, je potrebné pre nadviazanie spolupráce kliknúť na tlačidlo „CHCEM POMÔCŤ“.

6.Nadviazanie komunikácie s neziskovkou: následne ťa prostredníctvom e-mailu nakontaktujeme s vybranou neziskovou. Vaša ďalšia spolupráca už záleží od vašej spoločnej komunikácie prostredníctvom uvedených kontaktných údajov.

Spoluprácu môžeš kedykoľvek ukončiť stlačením tlačidla „ZRUŠIŤ SPOJENIE.“ Nezabúdaj však, že je potrebné o tom upovedomiť aj neziskovú organizáciu. Do pozornosti dávame aj fakt, že počet prepojení, ktoré s organizáciami nadviažeš nie je počtovo limitované. Ak sa rozhodneš pomáhať viacerým neziskovkám naraz, môžeš tak kedykoľvek urobiť.

Kedykoľvek nás kontaktuj

Pevne veríme, že proces prepojenia prebehne z oboch strán bez problémov. Ak sa predsa len stretneš s komplikáciou alebo máš ďalšie otázky, neváhaj využiť náš kontaktný e-mail info@digitalnianjeli.sk .

Zdielaj článok
https://digitalnianjeli.sk logo
Natália Klieštiková