Ako prebieha spolupráca z pohľadu neziskovej organizácie? Rozhovor s neziskovkou v Digitálnych Anjeloch

tím Digitálnych anjelov

Kladné skúsenosti neziskových organizácií s našim projektom sú jedným z hlavných motivátorov, prečo milujeme našu činnosť a venujeme nezištne jej svoje srdce. Feedbacky vždy tvorili dôležitú súčasť fungovania Digitálnych Anjelov, pretože vďaka nim dokážeme našu platformu stavať na ešte kvalitnejších základoch. Začítajte sa do skúsenosti s našim projektom, ktorú nám v rozhovore približuje občianske združenie Detská železnica Košice. 

Spolupráca je presne taká, ako už názov hovorí – anjelská, rýchla a nečakaná. Už o dva dni po registrácii sa nám prihlásila prvá dobrovoľníčka.”

Bližšiu predstavu o účasti na našom projekte si môžete vytvoriť aj vďaka nášmu ďalšiemu článku, v ktorom sme sa porozprávali s košickým OZ-tkom o ich doterajších skúsenostiach s Digitálnymi Anjelmi. 

Ako ste sa dostali k Digitálnym Anjelom?
O Digitálnych anjeloch sme sa dozvedeli zo sociálnych sietí. Do projektu sme sa registrovali v októbri minulého roka. Už o dva dni k nám akoby z neba prišiel prvý anjel v podobe grafičky Zuzky.

 

V čom spočívala vaša hlavná motivácia zaregistrovať sa k nám?
Primárnou motiváciou bolo určite potreba riešiť v našom OZ-tku digitálne problémy a výzvy, ktoré nás presahovali a zároveň sme si uvedomovali, že ich vyriešiť musíme a bez toho to ďalej nepôjde. Preto nám prišlo fajn zapojiť sa do projektu, ktorý má niečo také v náplni a je šitý pre potreby nízkorozpočtových združení.

 

Ako by ste zhrnuli priebeh vašej spolupráce?
Spolupráca je presne taká, ako už názov hovorí – anjelská, rýchla a nečakaná. Už o dva dni po registrácii sa nám prihlásila prvá dobrovoľníčka – grafička Zuzka. Veľmi nás to potešilo, a preto sme neváhali a spojili sa telefonicky. Po našom prvom rozhovore, v ktorom sme vysvetlili, čo by sme potrebovali akútne vyriešiť, Zuzka hneď pochopila, čo má robiť a do niekoľkých dní sme mali v e-maili publikačný plán. 

Nasledovali grafiky, ktoré sme už o pár dní aj využili v našej kampani na 2 %. Veľmi sme si rozumeli, no naša intenzívna a plodná spolupráca bola veľmi krátka, keďže Zuzka získala platenú prácu, ktorej sa už musela venovať naplno. I napriek tomu sme jej veľmi vďační a na túto spoluprácu spomíname len v tom najlepšom.

 

S čím vám pomáhal náš dobrovoľník?
Dobrovoľníkov, ktorí sa nám prihlásili bolo viac. S niektorými sme si vymenili zopár e-mailov a k hlbšej spolupráci nedošlo. Momentálne sme začali spolupracovať s Jozefom – profesionálnym marketérom, ktorý sa po konzultácii s nami rozhodol, že nám pomôže s vylepšením web stránky. Sme na začiatku, prebieha analytická časť.

 

Bola vaša komunikácia s dobrovoľníkmi pravidelná alebo prebehla iba formou jednorazovej konzultácie?
Jednorazové konzultácie sme nemali, skôr vyhľadávame tie dlhodobejšie.

 

Prezraďte nám, aký spôsobom ste s dobrovoľníkmi komunikovali?
Väčšinou komunikujeme e-mailom, telefonicky, videohovorom. Často ide o ľudí, ktorí sú od nás geograficky vzdialení, čo však v dnešnej dobe vieme prekonať veľmi ľahko.

 

A čo očakávania, boli z vašej strany splnené?
Priznám sa, že očakávania sme nemali žiadne. Každá pomoc je dobrá pomoc a u tej v Digitálnych Anjeloch si vážime aj flexibilitu a rýchlosť.

 

Máte z týchto spoluprác nejaké pekné spomienky, ktoré radi s nami pozdieľate?
Už sme spomenuli vyššie. Každý jeden človek, ktorý je ochotný sa zapojiť do takéhoto projektu, je pre nás vzácny a veľmi si ho vážime. Myslím si, že spolupráca dobrovoľníka z Digitálnych anjelov a neziskovky je svojím spôsobom obohacujúca pre obe strany.

 

Mnoho neziskoviek rieši dilemu, či sa do nášho projektu zapojiť. Chceli by ste im niečo odkázať?
Určite by to mali vyskúšať, dať tomu šancu a byť otvorení pre druhých, ktorí môžu byť pre nich veľkým obohatením.

 

Aké je vaše vnímanie projektu Digitálni Anjeli po doterajších skúsenostiach?
Projekt vnímame presne tak ako je pomenovaný. Anjel k vám príde v pravú chvíľu, nečakane, pomôže a znova odletí tam, kam ho najviac potrebujú a vám ostane dobrý pocit, že je tu niekto, kto na vás myslí a nie ste na všetko sami.

 

Každá spolupráca v rámci nášho projektu má dvoch účastníkov – neziskovku a ich dobrovoľníka. V našom predošlom článku na vás čaká i rozhovor o spolupráci z pohľadu dobrovoľníčky. Nezabudnite si ho prečítať, pre vytvorenie ešte lepšej predstavy o fungovaní spoluprác, ktoré robia náš svet láskavejším miestom. 

 

Zdielaj článok
https://digitalnianjeli.sk logo
Natália Klieštiková